Otvoreno prvenstvo Zagreba u dvorani za seniore i seniorke

Zagreb (05.02.2017.) Čak četiri atletičara na 60 metara predstavljali su HAAK MLadost na seniorskom prvenstvu Zagreba, održanom u nedjelju, 5. veljače, u "balonu" kod Boćarskog doma. A bilo je još Mladostaša. No, krenimo redom, baš od 60 metara.

Zvonimir Ivašković, najbolji u kvalifikacijama (6.91 sek., jedini ispod 7 sekundi), bio je najbolji i u finalu, s istrčanih 6.86 sek., opet jedini ispod 7 sekundi, ali daleko od svojeg osobnog rekorda 6.67 u dvorani. Ivan Krleža je u B finalu bio četvrti, s rezultatom 7.41 sek. Ostala dvojica u istoj konkurenciji, Jan Marković i Antonio Brdar bili su 19., odnosno 31. nakon kvalifikacijskih utrka. Spomenimo i rezultate: Jan 7.65 sek. Antonio 8.36 sek.

Petar Rajković je dan nakon nastupa u Rijeci bacio kuglu 12.00 metara i osvojio 5. mjesto, pobjedio je Slovenac Blaž Zupančić s 18.92 m.

Naša nova članica, Marija Balenović, uvjerljivo najmlađa u konkurenciji 4 bacačice, uspjela je s kuglom, bačenom na 12.80 metara osvojiti treće mjesto, iza pobjednice Gorane Tešanović iz BIH, koja je kuglu bacila na 13.47 metara i drugoplasirane članice Agrama, Laure Štefanac, s 13.01 m. Niz Marije Balenović je bio 11.82; 10.42; 12.40; X; 11.27; 11.25 m.

Početak sezone vrlo dobar, kad se pogledaju sva natjecanja na kojima su Mladostaši u 2017. godini nastupili i rezultati koje su ostvarili.