Tri zlata u Varaždinu!

Marija Balenović Marija Balenović

U Varaždinu je 26. i 27. svibnja održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mađe juniorke. Mladost je imala 24 predstavnika, a Arijan Tiku s dva i Marija Balenović s jednim zlatom i srebrom najuspješniji su naši natjecatelji. Vesele i nastupi u štafetama. Ukupno su mlađe juniorke na sedmom mjestu s jednim zlatom, jednim srebrom i jednom broncom (Blanža Grgić), dok su mlađi juniori četvrti, s dva zlata i srebrom (štafeta 4 x 100 m). Ukupno je HAAK Mladost šesta (3-2-1) među 33 kluba koji su nastupili s preko 300 atletičarki i atletičara.

Izbornik mlađe juniorske reprezentacije, Drago Palčić nije smatrao vrijednim rezultate Arijana Tikua, pa Hrvatska na skorašnjem Prvenstvu Balkana, 9. lipnja, za ovaj uzrast neće imati predstavnika u bacanju diska i kugle, ali je u reprezentaciju pozvao Mariju Balenović, koja će na prvenstvu u Istanbulu bacati kladivo.

Evo rezultata iz Varaždina:

100 m, ml. juniorke:
polufinale skupno
12. Paula Plepelić - 13.13
18. Tonka Kunac - 13.29
20. Tara Marković - 13.42
21. Barbara Cvetan - 13.50

200 m, ml. juniorke:
15. Paula Plepelić - 27.08
19. Barbara Cvetan - 27.31
20. Tonka Kunac - 27.39
22. Tara Marković - 27.63
25. Helena Šporčić - 27.93

400 m, ml. juniorke:
13. Blanža Grgić - 1:02.38
15. Julija Čižmešija - 1:03.67
23. Jana Burek - 1:05.95

100 m pr., ml. juniorke:
4. Gabrijela Mijatović - 15.77 (polufinale)
5. Gabrijela Mijatović - 15.80 (finale)

400 m pr., ml. juniorke:
5. Gabrijela Mijatović - 1:08.96

2000 m zapreke, ml. juiorke:
3. Blanža Grgić - 7:53.02
- Nika Brajković Kvesić - nije završila

bacanje kladiva 3kg, ml. juniorke:
1. Marija Balenović - 52.15 (x; 52.15; 48.47; 46.93; x; 51.44)
5. Anisa Huskić - 33.25 (x; 30.91; 31.42; x; 32.49; 33.25)

bacanje kugle, ml. juniorke:
2. Marija Balenović - 13.07 (13.05; 12.62; 13.07; x; 13.05; 12.59)

bacanje koplja, ml. juniorke:
12. Anisa Huskić - 28.44 (28.44; x; 28.08)

štafeta 4 x 100 m, ml. juniorke:
8. HAAK Mladost (Paula Plepelić, Barbara Cvetan, Tonka Kunac, Tara Marković) - 52.01

štafeta 100+200+300+400, ml. juniorke:
10. HAAK Mladost 1 (Paula Plepelić, Tonka Kunac, Barbara Cvetan, Julija Čižmešija) - 2:27.15
11. HAAK Mladost 2 (Barbara Radić, Tara Marković, Helena Šporčić, Jana Burek) - 2:35.47

100 m, ml. juniori:
polufinel, skupno
5. Gabriel Fučko - 11.60
9. Juraj Žinić - 11.83
17. Domagoj Brkić - 12.51
finale:
5. Gabriel Fučko - 11.58

200 m, ml. juniori:
8. Gabriel Fučko - 23.88
14. Juraj Žinić - 24.75

400 m, ml. juniori:
4. Manuel Jandroković - 51.69

800 m., ml. juniori:
7. Manuel Jandroković - 2:02.78

1500 m, ml. juniori:
11. Mateo Ajdin - 4:32.17

2000 m zapreke, ml. juniori:
4. Grigor Stojaković - 7:20.08
6. Mario Mlinar - 7:36.43
7. Filip Pranjić - 7:51.55
8. Jan Zvonimir Nemet - 8:12.17

skok u dalj, ml. juniori:
6. Petar Zirdum - 6.16 (5.62; 5.90; 6.00; 5.57; 6.16)
8. Filip Sambol - 5.79 (5.79; 5.39; 5.55; x; 5.47)

troskok, ml. juniori:
9. Petar Zirdum - 11.33 (x; 11.33; x)

bacanje kugle 5 kg, ml. juniori:
1. Arijan Tiku - 15.28 (14.72; x; 15.23; 15.28; x; x)

bacanje diska 1,5 kg, ml. juniori:
1. Arijan Tiku - 45.51 (43.72; 43.91; 45.51; 44.33; x; x)

štafeta 4 x 100 m, ml. juniori:
2. HAAK Mladost (Juraj Žinić, Gabriel Fučko, Petar Zirdum, Manuel Jandroković) - 44.57

štafeta 100+200+300+400 m., ml. juniori:
4. HAAK Mladost 1 (Juraj Žinić, Petar Zirdum, Gabriel Fučko, Manuel Jandroković) - 2:04.35
9. HAAK Mladost 2 (Jan Mihaliček, Grigor Stojaković, Mario Mlinar, Mateo Ajdin) - 2:16.88